تعداد بازدید: 1279
تعداد نظرات: 0

سرقت مسلحانه

سرقت مسلحانه
    جابر محیط
از در که آمدم تو انگار از پشت 18 قدم به استقلال  گل زده باشم خواستم بابت پیاده روی اول صبح هوار بکشم که ماه پری  خانم ! (که خدا وکیلی نمیدانم کجای چهره اش به ماه یا پری میماند و من یقین دارم ننه جانشان با خصومت تمام این  نام نا مبارک را انتخاب کرده)  مثل داور دربی کارت قرمز را زد توی صورتم و گفت چه خبرته واسه 4 متر پیاده روی. انگار منتظر کوچکترین حرکت از سوی من بود که در ادامه افاضات فرمودند: مرد، 3 ماهه بازنشست شدی یه فکری کن واسه کار و من باز خواستم دور از جان جنابتان مثل تماشاگر نماها جو را خراب کنم که زد توی برجکم و در یخچال رنگ و رو رفته مال جهیزیه اش را چار طاق باز کرد و گفت یه نگاه به این قبرستون بنداز و الحق که راست میگفت محتویاتش را که زیر چشمی ورانداز کردم دیدم یک سطل قرمز ماست ترش کرده، دو سه تا شیشه آب نصفه خورده و یک قاچ هندوانه و یک بادمجان پژمرده که خودش را پشت سطل ماست قایم کرده بود و دو تا پلاستیک قرص تاریخ گذشته از مرز رد شده بود.
پیرو فرمایش علیا حضرت  قرار شد برویم مسافرکشی؛ امروز اولین روز کاری بود حس چندش آوری داشتم وقتی برای مسافر جلویی با هیجان تمام داشتم از 30 سال خدمت صادقانه سخنرانی می کردم و او انگار حرف های مرا نمی شنید و به افق خیره بود و در هیجان دار ترین لحظه عرایضم می گفت آقا بزن کنار پیاده می شم و بعد هم زیر لب نمی دانم فحش بود یا فقط غرغر خالی نصیبم می کرد.
10 - 15 هزار تومنی کاسب شده بودم. همه ملت را در بستی می دیدم انگار یکی با بلند گو توی گوشم می گفت دربست. می خواستم آخرین سرویس را سوار کنم که پیره زنی با هفت هشت تا از این گونی های برنجی ده  کیلویی پر از نمی دانم چی کنار خیابان ایستاده بود. از سنش پیدا بود توی عروسی خدا بیامرز فتحعلی شاه یکی دو تا قرش هم داده باشد؛ رفتم کنارش تک بوقی زدم از همین ها که بلا نسبت شما برای دخترها می زنند؛ همان ها که مانتو بلند می پوشند تا بالای کمربندشان تازه یکی دو تا چاک هم دارد تا زیر بغلشان.
ننه جون برسونمتون؛ از پشت عینک ته استکانی که بیشتر به عینک مسابقات موتور کراس می مانست گفت دربست. با عوض کردن اولین دنده شیطنت سر پیری ام گل کرد، گفتم مادر خفاش شب را این طرفا ندیدی؟ میگن تو همین خط کار میکنه؛ بیچاره ننه جون که انگار حکم اعدامش را داده باشند دستش، دندان مصنوعی مال زمان پهلوی اول از دهانش افتاد بیرون  تا رسیدیم نزدیکای خانه شان صد بار مرد و زنده شد. میان ترس و وحشت داشت آدرس می داد یک لحظه تا خواست بگوید بپیچ سمت چپ من بریدگی را رد کردم گفتم الان میدان را دور می زنم برمی گردم؛ نمی دانم چی شد که یکباره انگار خود خفاش شب را دیده باشد با کیفش که فکر کنم چند تا کمپوت تویش بود محکم از پشت زد توی سرم، بی محابا حمله می کرد. هفت هشت تا ضربه که زد من گرمی خون را از پشت گوشم احساس کردم و البته مشاهده. حالم بد شد. تمام لباسم را خون گرفته بود. صدای جیغ پیره زن جای کلمه در بست را کاملا» توی گوشم پر کرد.
نمی دانم چند وقت بیهوش بودم وقتی حالم بهتر شد دیدم ای دل غافل پیرزن نامرد همه ده پونزده هزار تومن را برده بود. در عجبم سی دی های رنگارنگ را برای چی دزدید.
انگار با کرگدن شاخ به شاخ شده باشم به محض ورود به منزل، محشر به پا شد. نمی دانم میان آن اوضاع چطوری به مغز بی هوشم خطور کرد که گفتم: برید خدا رو شکر کنین هفت هشت تا لندهور ریختن روی سرم خواستن ماشینو ببرن باهاشون درگیر شدم لت و پارشون کردم.
حالا سال ها از آن تاریخ سیاه می گذرد و هر موقع توی فامیل حرف از ماشین دزدی و سرقت می شود ماه پری خانم که هنوز اسم بی مسمایش برایم معماست با کمال شجاعت می گوید ماشالله اسمال آغا هفت هشت تا دزد از خدا بی خبر با اسلحه ریختن روی سرش خواستن ماشینشو ببرن ولی همه شون رو درب و داغون کرد. از شما چه پنهان ماه پری خانوم یکی دو جا گفته است که خودش هم با من توی آن صحنه سراسر شجاعت حضور داشته است.
تصاویر
  • سرقت مسلحانه
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:
مطالب شماره 65 مجله اطلسی ها

راهکارهای پیشگیری از تشدید آسم و آلرژی در زمستان
رژیم هفتگی عالی برای چربی‌سوزی سریع
دوستت دارم زندگی
ضرورت و اهميت كتاب خواني براي كودكان
7 خـطا در حـین اسـتفاده از مایـکروویو
غـذا خـوردن صحـیح در محـل کار
درد دل گروه های زباله گرد
محسن چاوشی، خواننده محبوب پاپ: برای دل خودم می خوانم
اثرات آب و هوا بر خلق و خوی افراد
خورشت پرنده های کمیاب
افتادن در مسیر پر خطر اعتیاد
گفت و گو با همسر شهید محمد محمودی؛ موقع عقد دعا می‌کردم زود شهید نشود!
درخواست اغلب خانم ها از همسرانشان در ماه پایانی سال؛ کـمکـم کـن!
گفتگو با محکوم به اعدام 19 ساله؛ زندگي، عاشقي و کابوس‌دار
رفتار آزار‌ دهنده‌ای که دیگران را از شما دور می‌کند
نوروز 96 با بازیگران مشهور
گفتگو با يك دختر تن فروش؛ هیچ چیز برایم مهم نیست
گیاهان خانگی تمیزکننده هوا
یک شب هزار شب نمیشه
هشدارهای پلیسی؛ پیشگیری از سرقت موتورسيکلت
سرقت مسلحانه
داستان کوتاه؛ کار دنیا برعکس است
لباس عید می خوام مامان!
کوآلای قهرمان
نه بیش تر از دوستام!
فرزند معلول خود را خوشبخت کنید
پس کوچه های اطلسی
ازدواج به سبک چینی ها
رفع خشکی بدن
گفتگو با معتادی که 10 بار ترک کرده است
از شبکه های مجازی تا دانشگاه های مجازی
ترکیب شبکه های اجتماعی و آموزش الکترونیک
کباب کوبیده با طعمی متفاوت
هات چاکلت تافی
چیز کیک شکلاتی
قهرمانی تیم اطلسی ها در مسابقات تیراندازی اصحاب رسانه خوزستان
زیبایی چقدر در انتخاب همسر نقش دارد؟
چشیدن طعم شیرین موفقیت
دات نت نیوک فارسی