تعداد بازدید: 1165
تعداد نظرات: 0

دوستت دارم زندگی

دوستت دارم زندگی
داشتن زندگی راحت‌‌تر و شادتر برای همه انسان‌ها اهمیت دارد و هر کسی برای رسیدن به این هدف در حد توان خود تلاش می‌کند. بر خلاف تصور بسیاری از افراد که برای رسیدن به آسایش و شادی در زندگی به دنبال ایجاد تغییرات بزرگ هستند، گاهی تغییراتی بسیار کوچک نیز، همین نتیجه را به دنبال دارد. با رعایت چند اصل ساده‌ی روان‌شناسی می‌توانید زندگی شادتری برای خود رقم بزنید.
بالا رفتن سطح شناخت افراد از تفکرات خود و دیگران، نقش ویژه‌ای در رسیدن به زندگی راحت و آرام دارد. همه ما محدود به عقاید و باورهایی هستیم که تجربیات گذشته برای‌مان به ارمغان آورده‌اند.
هر فردی با تغییر دیدگاه و دورکردن تفکرات منفی از خود می‌تواند تغییرات مثبتی در زندگی ایجاد کند. این تغییر نگرش به دو دلیل اهمیت دارد.
اول اینکه ما معمولا تصور می‌کنیم در زندگی به اندازه‌ی کافی موفق نیستیم، چون همیشه برای ما تعیین کرده‌اند که در هر برهه از زندگی باید در چه شرایطی قرار داشته باشیم. نرسیدن به این جایگاه مشخص شده، احساس شکست و سرخوردگی در ما ایجاد می‌کند.
دوم اینکه نداشتن درک صحیحی از نگرش و طرز فکر دیگران درباره‌ی ما و واکنشی که در مقابل رفتارهای ما دارند، گاهی مشکلاتی در زندگی ما ایجاد می‌کند.
اگر این اصول روانشناسی، چارچوبی برای اندیشیدن ما شود، زندگی راحت‌‌تری خواهیم داشت و موجب تغییر در نگرش ما خواهد شد.
به حرف مردم اهمیت ندهید
زندگی شما آن قدر که تصور می‌کنید برای دیگران اهمیتی ندارد. این نکته ناخوشایند به نظر می‌رسد، ولی حقیقت دارد. تلاش برای کسب رضایت دیگران در تصمیم‌گیری‌ها و رفتار مطابق با میل دیگران، زمینه‌ساز بروز مشکلاتی در زندگی است. این روزها همه درگیر مشکلات و دغدغه‌های زندگی خود هستند و کمتر به زندگی دیگران توجه می‌کنند.
همیشه در نظر داشته باشید، چیزی که باعث شده طرز فکر دیگران برای ما مهم باشد، تجربیات گذشته یا برداشت‌های اشتباهی است که در ذهن ما شکل گرفته است. خودتان باشید، بدون اینکه به طرز فکر دیگران اهمیت بدهید. با این شیوه، بخشی زیادی از مسیر شادی و رضایت از زندگی را طی کرده‌اید.
تفکرات ما در زندگی دائما تغییر می‌کنند
ما همان آدم‌های ده سال پیش نیستیم و تفکرات و احساسات فعلی ما با ده سال آینده هم متفاوت است. گذشته، حال و آینده‌ی ما، کاملا از هم مستقل هستند، زیرا با گذر زمان و کسب تجربیات و قرار گرفتن در موقعیت‌های مختلف، طرز فکر ما نیز تغییر می‌کند.
به همین دلیل است که هنگام تصمیم‌گیری باید با شخصیت فعلی خود صادق باشید. هرگز نمی‌توانیم آینده را پیش‌بینی کنیم و هیچ وقت نمی‌دانیم چند سال دیگر چه طرز فکر و احساسی داریم. هر چیزی که در گذشته برای ما اتفاق افتاده، مربوط به شخصیت گذشته‌ی ما بوده است. با شخصیت کنونی خود زندگی کنید.
خودتان را با دیگران مقایسه نکنید
این روزها، جو حاکم بر شبکه‌های اجتماعی بسیاری از ما را تحت فشار قرار می‌دهد تا بهترین لحظات زندگی خود را با دیگران به اشتراک بگذاریم. همین امر باعث می‌شود دائما خودمان را با دیگران مقایسه کنیم؛ دیگرانی که گویا زندگی کاملی دارند و خوشبخت هستند. در زندگی واقعی هم همه‌ی تلاش ما این است که جنبه‌های مثبت زندگی خود را به دیگران نشان دهیم و از ترس قضاوت یا طرد شدن، جنبه‌های منفی و آسیب‌پذیر زندگی‌مان را پنهان می‌کنیم.
واقعیت این است که همه‌ی ما آسیب‌پذیر هستیم و نکات و جنبه‌های منفی در زندگی‌مان داریم. زندگی هیچ یک از ما کامل نیست. همه‌ی ما دوست داریم از طرف جامعه پذیرفته شویم. فکر کردن به اینکه دیگران زندگی کامل و بی‌نقصی دارند، اتلاف وقت است. در واقع نباید ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خود مقایسه کنیم.
انتظار نداشته باشید دیگران به توصیه‌های شما عمل کنند
حتما برای شما هم پیش آمده که زمانی دوست‌تان با مشکلی دست و پنجه نرم می‌کند و شما راه‌های خلاص شدن از این موقعیت می‌دانید. بر حسب وظیفه‌ی دوستی، او را نصیحت می‌کنید، اما او توصیه‌ی شما را نادیده می‌گیرد. احساس ناامیدی می‌کنید، چون نیت شما کمک کردن به او بوده است. اما این حقیقت تلخ وجود دارد که انسان‌ها معمولا به نصیحت دیگران توجهی نمی‌کنند، مگر اینکه در شرایط درست قرار بگیرند و طرز فکر صحیحی داشته باشند. 
تصاویر
  • دوستت دارم زندگی
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:
مطالب شماره 65 مجله اطلسی ها

راهکارهای پیشگیری از تشدید آسم و آلرژی در زمستان
رژیم هفتگی عالی برای چربی‌سوزی سریع
دوستت دارم زندگی
ضرورت و اهميت كتاب خواني براي كودكان
7 خـطا در حـین اسـتفاده از مایـکروویو
غـذا خـوردن صحـیح در محـل کار
درد دل گروه های زباله گرد
محسن چاوشی، خواننده محبوب پاپ: برای دل خودم می خوانم
اثرات آب و هوا بر خلق و خوی افراد
خورشت پرنده های کمیاب
افتادن در مسیر پر خطر اعتیاد
گفت و گو با همسر شهید محمد محمودی؛ موقع عقد دعا می‌کردم زود شهید نشود!
درخواست اغلب خانم ها از همسرانشان در ماه پایانی سال؛ کـمکـم کـن!
گفتگو با محکوم به اعدام 19 ساله؛ زندگي، عاشقي و کابوس‌دار
رفتار آزار‌ دهنده‌ای که دیگران را از شما دور می‌کند
نوروز 96 با بازیگران مشهور
گفتگو با يك دختر تن فروش؛ هیچ چیز برایم مهم نیست
گیاهان خانگی تمیزکننده هوا
یک شب هزار شب نمیشه
هشدارهای پلیسی؛ پیشگیری از سرقت موتورسيکلت
سرقت مسلحانه
داستان کوتاه؛ کار دنیا برعکس است
لباس عید می خوام مامان!
کوآلای قهرمان
نه بیش تر از دوستام!
فرزند معلول خود را خوشبخت کنید
پس کوچه های اطلسی
ازدواج به سبک چینی ها
رفع خشکی بدن
گفتگو با معتادی که 10 بار ترک کرده است
از شبکه های مجازی تا دانشگاه های مجازی
ترکیب شبکه های اجتماعی و آموزش الکترونیک
کباب کوبیده با طعمی متفاوت
هات چاکلت تافی
چیز کیک شکلاتی
قهرمانی تیم اطلسی ها در مسابقات تیراندازی اصحاب رسانه خوزستان
زیبایی چقدر در انتخاب همسر نقش دارد؟
چشیدن طعم شیرین موفقیت
دات نت نیوک فارسی