تعداد بازدید: 786
تعداد نظرات: 0

مصاحبه اختصاصی اطلسی ها با رضا صادقی؛ خواننده، آهنگساز و ترانه سرا: دخترم تیارا مهربان ترین مادر دنیا را دارد

مصاحبه اختصاصی اطلسی ها با رضا صادقی؛ خواننده، آهنگساز و ترانه سرا: دخترم تیارا مهربان ترین مادر دنیا را دارد
 گفتگو: لیلا زارع
همچنان که دسته های عصای مشکی اش را در دستانش می فشرد و قطرات عرق روی پیشانی اش جمع شده بود، از گرفتن عکس های یادگاری با مردم که گویی پایانی نداشت، استقبال می کرد. در هر عکس یادگاری که با هوادارانش می گرفت، لبخند را فراموش نمی کرد. تازه از روی سن اجرای زنده پایین آمده و به رغم اجرای پر انرژی یک ساعته انگار هنوز تازه نفس بود. نیم ساعتی می شد که یک جا ایستاده بود و در پس هر فلاش، فقط نفرات کناری اش عوض می شدند. اما او تلاش می کرد همه آنهایی را که برای عکس گرفتن آمده بودند، راضی نگه دارد. لا به لای عکس های یادگاری در برگه های سفید یا دفترچه های حاضران امضای یادگاری می زد. وقتی خیالش راحت شد که همه عکس های خود را انداخته اند، با صدای بلند گفت همه عکس گرفتند؟ همه راضی هستند؟ صداهای پراکنده و نامنظم جمعیت حاکی از رضایت و خوشحالی آنان بود. لبخندی از رضایت زد و در قسمت عقب خودروی پژو 405 مشکی که خیلی وقت بود منتظر مانده بود سوار شد و رفت.
شاید همین تواضع و مردمی بودن «رضا صادقی» است که پس از 20 سال اجرا هنوز طرفداران بی شماری دارد و نسل های مختلف با آهنگ هایش خاطره سازی می کنند.
سفر او این بار به خوزستان با آخرین سفرش در چند سال پیش تفاوت زیادی داشت. صادقی در آخرین سفرش به اهواز که بنا به دلایلی نتوانست کنسرت خود را اجرا کند، گفته بود دیگر به خوزستان نخواهد آمد؛ اما این بار که به دعوت روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان به اهواز آمده بود، گفت: خدا رو شکر بعد از آنکه به اهواز آمدم، مردم با استقبال گرمی که از من داشتند همه اتفاقات تلخ گذشته جبران شد. او در حالی که لبخندی از رضایت بر چهره داشت، افزود: هر وقت اسم اهواز را می شنوم، به عشق مردم خونگرمش خبردار می ایستم و لذت می برم.
سلام به جنوبی ها و همه کسانی که در کنار جنوبی ها زندگی می کنند. دلیل خونگرمی جنوبی ها به نظر من برمی گرده به اینکه همیشه توی جنوب بیشتر از اینکه در خونه شون به روی هم باز باشه در دلشون به روی هم بازه و برای اینکه جنوبی ها دوست ندارند از کسی بد ببینند با روی باز از همه استقبال می کنند و این عدم خواست انرژی منفی باعث می شه که گرما منتقل بشه. علت دیگه خونگرم بودن جنوبی ها اینه که از بس در حقمون خوبی نکردن در حق همه خوبی می کنیم که خجالت بکشن.
من سعی می کنم خونگرم باشم سعی می کنم از اصالتم کم نشه. ضمن اینکه آدم هایی که برای من وقت می گذارند سعی می کنم تا اونجایی که بتونم و در توانم باشه کنارشون باشم، نمی دونم چقدر موفق بوده ام ولی سعی می کنم.
    
زندگی حرفه ای من از سال 74 به طور جدی شروع شد و تا امروز ادامه دارد. خیلی ساده نبود و چه بسا یک جاهایی عین کوه بود ولی از اونجایی که اهل جنوب به دلیل زندگی در بدترین آب و هوای جهان سختکوش بار آمده و چیزی نمی تونه سد راهشون بشه، من هم به خدا توکل کردم و خدا رو شکر رد شدم. عامل موفقیت من اول خدا بود بعد پدر و مادرم، تلاش خودم و قطعا حمایت آدم هایی که الان دارید می بینید. الان حدود 20 سال است که نسل های مختلف با من همراهند و فکر می کنم از حمایت اونهاست که تا الان موندنی شدم.
    

کلیشه ایه اگه بگم همه آلبوم هام رو دوست دارم، ولی من این کلیشه رو دوست دارم. من آلبوم هام رو یک جوری تهیه کردم که برای خودم قابل قبول باشه و همشون رو دوست دارم. من همیشه آخرین آلبومم رو بیشتر از آلبوم قدیمی ام دوست دارم تا الان هم آلبوم (فقط گوش کن) رو دوست داشتم. فکر کنم اگر آلبوم جدیدم بیاد اون رو بیشتر دوست دارم.(با خنده)
    

احسان خواجه امیری یکی از بهترین دوست های من است و رابطه بسیار نزدیکی با او دارم. «شهاب رمضان» و «بابک جهانبخش» هم از دوستان خوب من هستند و با آنها حالم خوب می شه.
    

همسرم بسیار خوب است و من خیلی دوستش دارم. مهربانی و محبت، هنر اوست و این مهربانی و محبت در کار من بسیار با ارزش است و با اطمینان می توانم بگویم که دخترم تیارا مهربان ترین مادر دنیا را دارد.
همسرم آذری و اهل تبریز هستند، ولی اصالت روس هم دارند. ایشان مهندس معماری هستند. خدا رو شکر می کنم که از یک خانواده اصیل نعمتی نصیبم کرد، چون برای من اصالت خیلی مهم بود و این باعث می شود که من خیالم بابت جهانم راحت باشد. امیدوارم مردم برای لحظه های خوب ما دعا کنند.
دخترم تیارا خیلی مهربان است. هنر موسیقی از بچگی همراهش بوده و توی خونش هست. در خانواده ما همش موسیقی بوده، ساز بوده، لبخند بوده و حتما گرایش داره به موسیقی و امیدوارم موفق باشه.
    

بهترین ویژگی من اینه که کمتر با کسی قهر می کنم. همین موضوع بعضی وقت ها برام بد میشه ولی من این اتفاق رو خیلی دوست دارم. قهر بلد نیستم. یادم هست زمانی که بچه بودم و مدرسه می رفتم اگه یک روز با دوستم قهر می کردم روز بعد می رفتم و آشتی می کردم. دوستام بهم می گفتن چطوری منت کش؟ یادم میره با کسی قهر کنم و سعی می کنم قضاوت نکنم. چون یک چیزهایی در دایره اطلاعات من نیست به این خاطر سعی می کنم کمتر قضاوت کنم.
    

قلیه ماهی از غذاهایی است که به آن خیلی علاقه دارم. همسرم علاوه بر این غذا در طبخ ماهی برشته و ماهی تنوری هم مهارت خوبی دارد.
    

من بجز هنر موسیقی و خوانندگی کار دیگری بلد نیستم. اگر یک روز صدایم بگیرد فکر کنم باید بروم فلافل بفروشم.(با صدای بلند می خندد).
از نظر من موسیقی شغل نیست، شوق است. بابت موسیقی یک روز حالمون خوبه، یک روز نکوهش می شویم، یک روز حلال می شویم و یک روز حرام می شویم. اگر به عنوان شغل به موسیقی نگاه کنم ناامید می شوم.
    

من زمانی کارم را شروع کردم که خیلی سخت بود. در آن زمان از موسیقی حمایت چندانی نمی شد، ولی الان خدا رو شکر اوضاع بهتر شده. آدم نباید بی انصاف باشد الان خیلی حمایت می شویم با همین کنسرت ها. ولی خوب هنوز کیلومترها با دنیای هنر موسیقی به لحاظ ساختار و سبک جهانی فاصله داریم. ولی باز هم خدا را شاکرم.
    

من هر وقت اومدم اهواز نیومدم کنسرت اجرا کنم؛ احساس کردم اومدم با خانواده ام یک موسیقی دور هم گوش کنیم و لذت ببریم و این حس باعث شده روی صحنه بیش از آنچه خودم فکر کنم انرژی بگذارم و دوستش دارم و خیلی خیلی از مردم اهواز ممنونم که همیشه محبت و لطف شون فراتر از تصور من بوده. این جای بسی خوشحالی داره و دست تک تکشون رو می بوسم که اینقدر عزیزند. فرقی نمی کنه چه نگاه های متفاوتی روبروی من باشه چه نگاه های همسو چه نگاه های غیر همسو. من ازشون لطف و محبت دیدم.
    

بسیار ارزشمند است که یک سازمان در کنار تمام دغدغه هایش، لحظاتی را به لذت بردن، خندیدن و تخلیه انرژی کارکنانش اختصاص دهد. کمتر پیش می آید مسئولان یک سازمان نگاه شان این باشد که برنامه ریزی کنند تا کارکنان شان به همراه خانواده های خود به «لبخند» برسند. اول به خودم به خاطر یک جنوبی و داشتن اینچنین همخون هایی و بعد به مردم اهواز تبریک می گویم. امیدوارم دیدگاه های موجود در مجموعه مدیریت سازمان آب و برق خوزستان به دیگر ارگان ها و نهادها تسری یابد تا کارکنان خود را فقط به عنوان یک عامل کاری نبینند و بدانند فردی که دارد چرخ این مملکت را می چرخاند، به زمانی احتیاج دارد تا در کنار همسر و فرزندانش، به عبارتی «جهانش» بنشیند و لبخند بزند.
    

من به خاطر اتفاقی که چند سال پیش توی اولین کنسرتم در اهواز افتاد گفته بودم که دیگه اینجا نمیام، ولی نه به خاطر اینکه از مردم اینجا بد دیده باشم؛ به دلیل خاطره بدی که پیش اومده بود من دیگه روم نمی شد بیام، اما این بار که به دعوت روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان به اهواز اومدم، خدا رو شکر مردم با استقبال گرمی که از من داشتند همه اتفاقات تلخ گذشته جبران شد. حالا هر وقت اسم اهواز را می شنوم، به عشق مردم خونگرمش خبردار می ایستم و لذت می برم.
تصاویر
  • مصاحبه اختصاصی اطلسی ها با رضا صادقی؛ خواننده، آهنگساز و ترانه سرا: دخترم تیارا مهربان ترین مادر دنیا را دارد
  • مصاحبه اختصاصی اطلسی ها با رضا صادقی؛ خواننده، آهنگساز و ترانه سرا: دخترم تیارا مهربان ترین مادر دنیا را دارد
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:


مطالب شماره 64 مجله اطلسی ها

ابر غم را از آسمان زندگی پس بزن
چای باید سـبز باشه
پولدارها لاغرترند
قلب همسر ت را جادو کن
مصاحبه اختصاصی اطلسی ها با رضا صادقی؛ خواننده، آهنگساز و ترانه سرا: دخترم تیارا مهربان ترین مادر دنیا را دارد
زندگی روی باتلاق
خوش تیپی لذت بخش پس از شکست عشقی
چتر هوشمند با قابلیت پیش بینی وضعیت آب وهوا
نزد همه کس عزیز باشید
شیوه های استفاده بهتر از رسانه های اجتماعی
کلسترول بی سر و صدا بالا می رود
گفت و گو با بیتا سحرخیز، چهره محبوب مردمی؛ شخصیت ملکا روی من تاثیر گذاشته است
تست خوشبختی؛ چقدر احساس خوشبختی می کنید؟
می خواهم خوش اندام شوم
خرما معجزه سلامتی
بیمارفضـای مجـازی هـستم
شناسایی آسیب خودروی دست دوم پیش از خرید
دوراز چشممان باد!
رایگان و آنلاین بیاموزید
هشدار پلیس را جدی بگیرید
کاظم سلیمی؛ جانباز دفاع مقدس: شنیدن صدای آهنگران بر دل تنگی و شوق من می افزود
ضربان
در جستجوی شادی و خلاقیت گمشده کودکان؛ اسباب بازی هست، لذتی نیست
وقتی که نباید قهوه بنوشید
شفاف تر شدن برخی وقایع تاریخی در پرده نقره ای
تهیه آسان ترین غذا ها در کمتر از ۳۰ دقیقه
لذت بردن از زندگی؛ تنها ماموریت توست
تغییرات 15 دقیقه ای
پیام دختری که توانست بر بیماری خود غلبه کند؛ ام اس برابر با ناتوانی نیست
با طاسی خداحافظی کنید
پس کوچه های اطلسی
محمد، اسفند دود کن چهار راه ها: فقر، کار مرا از من گرفت
گزارشی از خانواده اروندکناری که 6 فرزند معلول دارد؛ اینجا 11 سالگی یعنی پایان دنیا
کثیف ترین مرد ایران سالم است / مرد کثیف اروپا جان باخت
ساده و موثر برای سلامتی
زکام؛ مرضی برای تمام فصول
کدبانو، کدبانو باش
بانوی کدبانو
زنان ديرتر از مردان اصول رانندگي را فراموش مي‌كنند
دات نت نیوک فارسی